Jak vyčistit sklokeramickou desku – Osvědčený Postup

  • Vydáno: 1 března, 2023
  • Čas k přečtení: 4 min.

Sklokeramická deska je jedním z nejpoužívanějších spotřebičů v každé domácnosti. Vypadá atraktivně a je velmi efektivní, ale bohužel se snadno znečišťuje a brzy se začne zašpinit. Jakmile se začne zašpinit, je velmi obtížné ji opět vyčistit. Proto je důležité, abyste věděli, jak ji vyčistit správným způsobem. Naštěstí existuje osvědčený postup pro vyčištění sklokeramické desky, kterým se můžete řídit. V tomto článku vám přinášíme návod, jak vyčistit sklokeramickou desku bezpečně a efektivně.

Co je sklokeramická deska?

Sklokeramická deska je moderní a praktické kuchyňské zařízení, které je vybaveno speciálním skleněným nebo kameninovým povrchem. Jedná se o vysoce výkonnou desku, která je velmi odolná a přináší rychlou a efektivní vaření. Je vybavena několika variacemi, včetně řídicího panelu, teploty, trouby a ohřívání.

Jak vyčistit sklokeramickou desku?

Vyčištění sklokeramické desky je jednou z nejdůležitějších a nejnáročnějších úloh, které je třeba provádět. Často se vyplatí použít speciální čisticí prostředky, které jsou k tomu určené. Tyto čisticí prostředky jsou obvykle k dostání ve vašem místním obchodě se spotřebním zbožím. Pokud nemáte přístup k tomuto druhu přísad, můžete vyzkoušet následující osvědčený postup.

Krok 1: Odstraňte hrubé nečistoty

Před zahájením čištění sklokeramické desky je nezbytné odstranit veškeré hrubé nečistoty. Nejprve je třeba použít hadřík nebo měkkou houbu a teplou vodu k odstranění jakýchkoli potravinových zbytků nebo nečistot. Dále je nutné odstranit šmouhy nebo skvrny pomocí mýdla a vody.

Krok 2: Odstraňte mastnotu a uhlíkové zbytky

Mastnota a uhlíkové zbytky se často usazují na sklokeramické desce. Tyto nečistoty lze odstranit pomocí přípravků na bázi alkoholu. Prostě naneste trochu na hadřík a jemně otřete. Používejte opatrně, abyste nepoškodili povrch desky.

Krok 3: Opláchněte hadřík

Po použití alkoholu je nutné mírně opláchnout hadřík a vyčistit sklokeramickou desku teplou vodou. Pokud se na povrchu desky objeví skvrny, můžete je odstranit pomocí speciálního čisticího prostředku.

Krok 4: Vysušte desku

Jakmile je sklokeramická deska vyčištěná, je nutné ji důkladně osušit. Nejlépe je k tomu použít měkkou látku. To zabrání usazování nečistot a zanechání šmouh na povrchu.

Krok 5: Použijte leštidlo

Na závěr je důležité použít leštidlo na sklokeramickou desku. To pomůže chránit a zabránit poškození povrchu desky. Měli byste používat speciální leštidlo, které je určené pro sklokeramické desky.

Ačkoli je vyčištění sklokeramické desky náročné, je to nezbytná činnost, která je nezbytná pro zachování výkonu desky. Vyčištěním desky se zajistí, že bude stále v dobrém stavu a bude fungovat správně. Díky správnému postupu, jako je tento, můžete mít jistotu, že vaše sklokeramická deska bude vždy čistá a zdravá.

Nejčastější chyby při vyčištění sklokeramické desky

1. Použití abrazivních čisticích prostředků – Abrazivní čisticí prostředky mohou poškodit sklokeramickou desku, proto je nejlepší použít měkčí prostředky, jako je jemný saponátový roztok.

2. Použití čisticích prostředků s chloridovými sloučeninami – Chloridové sloučeniny mohou poškodit sklokeramickou desku a způsobit změny barvy.

3. Použití hrubých utěrek – Hrubé utěrky mohou poškodit sklokeramickou desku a způsobit její poškrábání.

4. Použití ostrých předmětů – Ostré předměty mohou poškodit sklokeramickou desku a způsobit její poškrábání.

5. Nezajištění dostatečného množství vody – Dostatečné množství vody je potřebné k odstranění nečistot z desky. Pokud je málo vody, mohou se nečistoty na desce usazovat.

Často Kladené Otázky

Jak často by měla být sklokeramická deska vyčištěna?

Odborníci doporučují, aby sklokeramická deska byla čištěna alespoň jednou týdně. To pomůže zabránit znečištění a usnadní údržbu.

Jaké přípravky by měly být použity při čištění sklokeramické desky?

Při čištění sklokeramické desky by měly být použity speciální přípravky, které jsou speciálně vyvinuty pro čištění tohoto typu desek. Neměly by být používány silné čisticí prostředky, jako jsou agresivní čističe nebo abrazivní kartáče.

Závěrem

Sklokeramická deska je moderní a funkční kuchyňské zařízení s kameninovým nebo skleněným povrchem. Čištění desky je náročné, ale nezbytné pro její funkci. Odstraňte hrubé nečistoty měkkou houbou nebo hadříkem s teplou vodou. Mastnota a uhlíkové zbytky se odstraňují alkoholem a povrch je potřeba opláchnout. Desku osušte měkkou látkou a použijte leštidlo určené pro sklokeramické desky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Co dělat když nejde zapnout pračka - Rychlý Návod

Previous Post

Co dělat když nejde zapnout pračka – Rychlý Návod

Next Post

Jak vyčistit koberec babské rady – Účinný Návod

Čištění bazénu ozonem - Osvědčený Postup