Jak vyprat vosk z ubrusu – Jednoduchý Návod

  • Vydáno: 1 března, 2023
  • Čas k přečtení: 3 min.

Vosk je oblíbeným materiálem pro svíčky, ale někdy se může stát, že vosk skončí na vašem ubrusu. Nezoufejte! Existuje jednoduchý způsob, jak vosk z ubrusu odstranit. Tento článek vám poskytne podrobný návod, jak vyprat vosk z ubrusu. Takže si vezměte papírovou utěrku nebo ubrousek a začněte!

Jak vyprat vosk z ubrusu

Všichni známe situaci, kdy při večírku večeříme s přáteli a pijeme víno. Když se nám přihodí nehoda a vosk skončí na ubrousku, je důležité ho správně vyprat. Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout. Následující návod vám poradí, jak vyprat vosk z ubrusu.

Krok 1: Připravte si potřebné nástroje

Než začnete vosk z ubrusu vyprat, musíte si připravit následující nástroje:

  • Kuchyňský papír nebo ubrousek
  • Led
  • Žehlička
  • Vroucí voda
  • Teplá voda a mýdlo

Krok 2: Použijte led

Pokud se vám vosk dostal na ubrousek, můžete ho odstranit pomocí ledu. Umístěte led na postiženou oblast, dokud se vosk úplně neztuhne. Poté se snadno odeškrábe.

Krok 3: Použijte žehličku

Pokud se vám nepodařilo vosk odstranit pomocí ledu, použijte žehličku. Na ubrousek položte kuchyňský papír nebo ubrousek a nastavte žehličku na nízkou teplotu. Poté ubrousek přejeďte žehličkou. Vykonáte-li tuto akci opatrně, měl by se vosk dostat na papír nebo ubrousek.

Krok 4: Použijte vroucí vodu

Pokud se vám nepodařilo dostat vosk pomocí ledu ani žehličky, můžete jej odstranit pomocí vroucí vody. Ubrousek položte na hlubokou mísu a naplňte ji vroucí vodou. Ubrousek by měl zůstat ve vodě po dobu 10 až 20 minut. Poté vyjměte ubrousek a vosk by se měl rozpustit.

Krok 5: Umyjte ubrousek

Ať už jste použili jakýkoliv způsob, jak odstranit vosk z ubrusu, musíte ho následně umýt. Ubrousek vložte do misky s teplou vodou a mýdlem a nechte ho ponořený po dobu 10 minut. Poté ubrousek opláchněte a nechte ho uschnout.

H2: Nejčastější chyby při odstraňování vosku z ubrusu

Common Mistakes:
1. Používání horkého železa ke smažení vosku – to může způsobit, že se vosk dostane ještě hlouběji do látky.
2. Používání špatných produktů k odstranění vosku – některé čisticí prostředky mohou látku poškodit nebo zesvětlit.
3. Mytí ubrusu ve vodě příliš horké nebo příliš studené – to může ubrus poškodit a způsobit, že se vosk stane ještě odolnějším.
4. Používání příliš mnoha produktů najednou – to může poškodit látku a způsobit, že se vosk stane ještě odolnějším.
5. Používání příliš silného žehlícího železa – to může poškodit látku a způsobit, že se vosk stane ještě odolnějším.

Často Kladené Otázky

Jaký druh vosku lze vyprat z ubrusu?

Vosk lze vyprat z ubrusu, ať už je to vosk na svíčky nebo vosk na žehlení. Před vypráním ovšem je nutné odstranit co nejvíce vosku z ubrusu.

Je možné vyprat vosk z ubrusu v pračce?

Ano, je to možné. Abyste však zabránili znečištění ostatních věcí, je vhodné ubrus vyprat samostatně. Opatrně můžete použít i nastavení s vyšší teplotou.

Závěrem

Existuje několik způsobů, jak vyprat vosk z ubrusu. Použijte led, žehličku, vroucí vodu a mýdlo. Nejprve použijte led, abyste vosk ztuhl, poté použijte žehličku nebo vroucí vodu a na závěr ubrousek umyjte teplou vodou s mýdlem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čím vyčistit dlažbu na terase - Jednoduchý Návod

Previous Post

Čím vyčistit dlažbu na terase – Jednoduchý Návod

Next Post

Jak dezinfikovat hřeben od vší – Účinný Postup

Jak dezinfikovat hřeben - Rychlý Postup