Jak vyčistit zakalenou slivovici – Rychlý Návod

  • Vydáno: 1 března, 2023
  • Čas k přečtení: 4 min.

Vítejte u našeho rychlého návodu, jak vyčistit zakalenou slivovici. Slivovice je oblíbeným nápojem v České republice, ale často se stává, že se zakalí. V tomto článku se dozvíte, jak lze slivovici vyčistit tak, aby měla opět krásnou čirou barvu. V tomto návodu vám představíme několik jednoduchých kroků, které můžete provést doma, aby vaše slivovice získala zpět svou čistou barvu.

Vyčištění zakalené slivovice

Slivovice je oblíbený tuzemský destilát, který je bohužel často postižen zakalením. Kdo si pořídil láhev slivovice a po nějaké době zjistil, že je zakalená, může se snažit o její vyčištění. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Příčiny zakalení

Zakalení slivovice je často způsobeno nedostatkem kvalitních surovin, případně nedostatečným skladováním. Slivovice by měla být skladována na chladném a suchém místě, aby se zabránilo zakalení.

Návod na vyčištění zakalené slivovice

Vyčištění zakalené slivovice je poměrně jednoduché. Prvním krokem je připravit si několik sklenic a do každé nalít jednu sklenici slivovice. Poté je potřeba do každé sklenice nasypat asi lžíci stolního cukru. Sklenice s cukrem se musejí dobře protřepat.

Následně je nutné do každé sklenice přidat lžíci převařené vody a znovu protřepat. Poté je potřeba sklenice umístit do chladničky na několik hodin. Ideální je nechat sklenice v chladničce přes noc.

Po odstání v chladničce je nutné sklenice postavit na stole tak, aby se vzájemně nepřekrývaly. Poté je potřeba každou sklenici jemně protřepat, aby se cukr rozpustil.

Když je cukr rozpuštěný, potřeba je sklenice s obsahem slivovice znovu otočit a pomalu je podržet. Slivovice by měla pomalu sestupovat do spodní sklenice.

Pořádně protřepaná slivovice by měla být zbavena zakalení a měla by být čirá. Poté je nutné ji vycedit do čisté lahve a uložit do chladničky. Slivovice by měla být připravena k okamžitému pití.

Další tipy na čištění slivovice

Kromě vyšší popsaného postupu existuje i několik dalších způsobů, jak zakalenou slivovici vyčistit. Jedním z nich je použít vodu z kohoutku, ve které je několik kapek citronové šťávy. Slivovice se může nalít do misky s touto směsí a nechat odstát několik hodin.

Dalším způsobem je použít suchého bílého vína. Víno se nalije do misky a přidá se přibližně stejné množství slivovice. Následně se směs nechá odstát několik hodin. Po uplynutí odstávací doby se směs opatrně přecedí a slivovice by měla být čirá.

Závěr

Zakalení slivovice je častým problémem, se kterým se můžete setkat. Naštěstí existuje několik způsobů, jak slivovici vyčistit. Nejdůležitější je pamatovat na to, že slivovice by měla být skladována na suchém a chladném místě, aby se tomuto problému předcházelo.

Nejčastější chyby při čištění zakalené slivovice

1. Používání nesprávných komponentů. Někteří lidé věří, že pro čištění zakalené slivovice stačí použít obyčejnou vodu nebo sůl, ale to není pravda. K čištění zakalené slivovice je nutné použít speciální čisticí prostředky.

2. Používání příliš velkého množství čisticího prostředku. Příliš velké množství čisticího prostředku může způsobit, že se slivovice stane příliš kyselou.

3. Používání příliš malého množství čisticího prostředku. Příliš malé množství čisticího prostředku může způsobit, že se slivovice stane příliš sladkou.

4. Příliš dlouhé čištění. Pokud čistíte slivovici příliš dlouho, může se ztratit její chuť.

5. Příliš krátké čištění. Pokud čistíte slivovici příliš krátce, může zůstat zakalená.

Často Kladené Otázky

Jak dlouho trvá proces vyčištění zakalené slivovice?

Vyčištění zakalené slivovice může trvat od několika dnů až po několik měsíců, záleží na množství a kvalitě zakalení.

Je pro vyčištění zakalené slivovice potřeba specializované vybavení?

Ne, vyčištění zakalené slivovice lze provést pouze s běžným vybavením. Je však nezbytné použít kvalitní surovinu a dodržovat správné postupy.

Závěrem

Slivovice je často postižena zakalením. K tomu může dojít kvůli nedostatku kvalitních surovin nebo špatnému skladování. K vyčištění zakalené slivovice je potřeba připravit si několik sklenic, do kterých se nalije slivovice a přidá se cukr a převařená voda. Poté je nutné sklenice umístit do chladničky. Dalšími způsoby čištění slivovice jsou použití vody s citronovou šťávou nebo suchého bílého vína. K úspěšnému vyčištění slivovice je důležité skladovat ji na chladném a suchém místě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Co dělat když zapomeneme zapnout vodu do pračky - 100% Funkční Návod

Previous Post

Kam mizí ponožky z pračky – Kompletní Návod

Next Post

Jak vyčistit plastovou láhev – Účinný Návod

Jak vyčistit plastovou láhev - Účinný Návod