Jak vyčistit notebook – Jednoduchý Návod

  • Vydáno: 1 března, 2023
  • Čas k přečtení: 4 min.

Řekli jste si, že jste konečně dostali svůj vysněný notebook a že je třeba si jej udržet v čistotě? Takže vítejte na správném místě! Tato příručka vám poskytne jednoduchý návod, jak se o váš notebook správně starat a jak jej vyčistit. Užijte si to!

Jak vyčistit notebook – jednoduchý návod

Notebook je dnes zařízením, které je v domácnostech často používané. Z tohoto důvodu je nutné jej pravidelně čistit, aby vydržel co nejdéle. Pokud si nevíte rady, jak na to, následující návod vám poradí, jak notebook vyčistit a udržet jej v kondici.

Vyčištění obrazovky

Nejdůležitějším krokem při čištění notebooku je samozřejmě vyčištění obrazovky. Nejprve je nutné notebook vypnout a vyndat baterii. Poté obrazovku setřete navlhčeným hadříkem nebo mikrovláknovou utěrkou. Pokud je obrazovka opravdu znečištěná, můžete použít speciální čistící prostředky určené pro čištění odolných displejů.

Vyčištění klávesnice

Klávesnice notebooku je stejně jako obrazovka velmi náchylná na znečištění. Proto je nutné ji často vyčišťovat. V první řadě je nutné klávesnici vyčistit vysavačem. Poté můžete klávesnici setřít hadříkem navlhčeným vodou. V žádném případě nesmíte používat mokrou hadru nebo čistící prostředky, které by mohly klávesnici poškodit.

Vyčištění těla notebooku

Tělo notebooku je stejně jako obrazovka a klávesnice velmi znečištěno. Naštěstí je vyčištění velmi jednoduché. Stačí tělo notebooku vyčistit měkkým navlhčeným hadříkem. V žádném případě nesmíte používat mokrou hadru nebo čistící prostředky, které by mohly povrch notebooku poškodit.

Vyčištění ventilátoru

Ventilátor notebooku je velmi důležitý, protože slouží k odvádění tepla. Vzhledem k tomu, že se ventilátor často zanáší prachem, je nutné jej pravidelně vyčistit. Nejprve je nutné notebook vypnout a vyndat baterii. Poté je možné ventilátor vyčistit vysavačem. Pokud je ventilátor opravdu znečištěný, můžete jej vyčistit i speciálními čistícími prostředky určenými pro tento účel.

Vyčištění portů

Porty notebooku se také často zanášejí prachem. Proto je nutné je pravidelně čistit. Nejlepší způsob, jak porty vyčistit, je použít vysavač. Pokud jsou porty opravdu znečištěné, můžete je vyčistit i kartáčkem, který je k notebooku přibalen.

H2: Nejčastější chyby
1. Mytí notebooku vodou – Notebook by neměl být nikdy umýván vodou. Místo toho by měl být čištěn pomocí antistatického ubrousku.
2. Nesprávné čištění klávesnice – Nedoporučuje se čistit klávesnici pomocí vody. Na čištění klávesnice je lepší použít antistatický ubrousek.
3. Užívání chemických čistidel – Chemická čistidla by neměla být nikdy používána pro čištění notebooku. Může vést k poškození notebooku.
4. Čištění ventilátoru kompresorem – Notebooky by neměly být nikdy čištěny pomocí kompresoru. To může poškodit komponenty notebooku.

Často Kladené Otázky

Jak mohu vyčistit vnitřní část notebooku?

Vnitřní část notebooku je třeba vyčistit měkkou hadříkem a roztoku mýdla a vody. Nepoužívejte agresivní čisticí prostředky ani silné rozpouštědla nebo jiné látky, které by mohly poškodit povrch.

Jak mohu vyčistit klávesnici notebooku?

Klávesnici notebooku je třeba vyčistit měkkou hadříkem navlhčeným v roztoku mýdla a vody. Můžete také použít speciální čisticí roztok na klávesnice. Nepoužívejte agresivní čisticí prostředky ani silné rozpouštědla nebo jiné látky, které by mohly poškodit povrch.

Závěrem

Notebook je důležité pravidelně čistit, aby vydržel co nejdéle. Nejprve je nutné notebook vypnout a vyndat baterii. Obrazovku setřete navlhčeným hadříkem nebo mikrovláknovou utěrkou. Klávesnici vyčistěte vysavačem a hadříkem navlhčeným vodou. Tělo notebooku vyčistěte měkkým hadříkem. Ventilátor vyčistěte vysavačem a případně speciálními čistícími prostředky. Porty vyčistěte vysavačem nebo kartáčkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jak dezinfikovat hřeben - Rychlý Postup

Previous Post

Jak dezinfikovat sluchátka – Osvědčený Postup

Next Post

Jak vyčistit pc od prachu – 100% Funkční Návod