Jak vyčistit litinovou plotnu – Účinný Návod

  • Vydáno: 1 března, 2023
  • Čas k přečtení: 3 min.

Litinová plotna je nádherná a trvanlivá kuchyňská povrchová úprava, která může být základem každé kuchyně. Musíte se však starat o jeho čištění a údržbu, aby vám dlouho vydržela. Tento návod poskytne kroky pro účinné čištění litinové plotny. Ujistěte se, že se dostanete do každého rohu, abyste dosáhli nejlepších výsledků.

Před čištěním litinové plotny

Před zahájením čištění litinové plotny je důležité projít následující kroky. Prvním krokem je odstranění zbytků potravin ze plotny. To lze provést pomocí houby nebo kartáče na nádobí. Poté je třeba plotnu umyt horkou vodou a mycím prostředkem. Je důležité důkladně opláchnout všechny mycí prostředky, aby nedošlo k poškození plotny.

Jak vyčistit litinovou plotnu

1. Krok: Příprava

Než začnete litinovou plotnu čistit, je třeba připravit všechny potřebné nástroje a materiály. Potřebovat budete běžný domácí čisticí prostředek, houbu na nádobí, kartáč na plotny, hadřík, sůl a ocet.

2. Krok: Aplikace čisticího prostředku

Aplikujte čisticí prostředek na plotnu a nechte ho působit po dobu 10 až 15 minut. Poté opláchněte plotnu horkou vodou.

3. Krok: Odstraňování zbytků

Pomocí houby nebo kartáče na plotny odstraňte zbytky potravin, které se usadily na plotně.

4. Krok: Čištění octem a solí

Pomocí směsi octa a soli podle příbalového letáku můžete vyčistit plotnu. Směs se nanáší na plotnu a nechá se působit po dobu 15 minut. Poté opláchněte plotnu horkou vodou.

5. Krok: Opláchnutí a osušení

Důkladně opláchněte plotnu horkou vodou. Poté osušte plotnu hadříkem nebo papírovou utěrkou.

6. Krok: Ošetření olejem

Na konec ošetřete plotnu olivovým olejem. To poskytne plotně dlouhotrvající ochranu a zabrání vzniku korozních skvrn.

Nejčastější chyby při čištění litinové plotny – Účinný návod

1. Používání moc silných čisticích prostředků. Použití silných čisticích prostředků může poškodit litinovou plotnu a způsobit větší problémy.

2. Příliš časté čištění. Litinová plotna by měla být čištěna pouze jednou za měsíc nebo dvakrát za měsíc, aby byla v dobrém stavu.

3. Použití špatných čisticích nástrojů. Je důležité používat kvalitní čisticí nástroje, aby se minimalizovalo poškození litinové plotny.

4. Nečištění potrubí a filtrů. Je důležité, aby byly potrubí a filtry pravidelně čištěny, aby se zabránilo zanesení.

5. Neužívání ochranných rukavic. Při čištění litinové plotny byste měli vždy nosit ochranné rukavice, abyste se vyhnuli zranění.

Často Kladené Otázky

Jakou vodou mám litinovou plotnu čistit?

Vyčištění litinové plotny by se mělo provádět pouze čistou vodou. Přidejte do vody lžíci octa nebo jinou kyselinu, jako je citronová šťáva, abyste odstranili odolné skvrny.

Jaké náčiní by mělo být použito pro čištění litinové plotny?

Při čištění litinové plotny doporučujeme použít kartáč, houbu a houbičku. Kartáč by se měl používat k odstranění zbytků jídla a kouřových skvrn. Houba a houbička jsou nejlepší pro odstranění mastnoty a oleje.

Závěrem

Před čištěním litinové plotny je třeba odstranit potraviny, umyt plotnu horkou vodou s mycím prostředkem, odstranit zbytky potravin, opláchnout a osušit plotnu, a ošetřit olejem. Pro ochranu plotny se doporučuje použít směs octa a soli a olivový olej.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čím dezinfikovat nákladovou plochu - Rychlý Postup

Previous Post

Jak dezinfikovat dřevěný nábytek – Osvědčený Postup

Next Post

Jak vyčistit kšiltovku new era – Poradí Profesionál

Jak vyčistit kšiltovku new era - Poradí Profesionál