Jak vyčistit kamennou dlažbu – Osvědčený Postup

  • Vydáno: 1 března, 2023
  • Čas k přečtení: 4 min.

Kamenná dlažba je velmi oblíbeným materiálem pro vnitřní i venkovní povrchy. Díky své trvanlivosti a odolnosti je vhodná pro všechny typy staveb. Ovšem, stejně jako u jakéhokoliv jiného materiálu, je důležité, aby se kamenná dlažba správně čistila a udržovala. V tomto článku vám představíme osvědčený postup, jak vyčistit kamennou dlažbu. Naučíte se, jak čistit kamennou dlažbu, aby byla vždy úžasně vypadající a snadno se udržovala.

Jak vyčistit kamennou dlažbu – Osvědčený Postup

Kamenná dlažba je oblíbenou volbou pro vnitřní i vnější obklady. Je odolná, snadno se udržuje a dává domu elegantní vzhled. Aby však kamenná dlažba zůstala v dobrém stavu a zářila, je třeba ji vyčistit a udržovat. Pokud se o ni správně postaráte, bude se vám ještě mnoho let líbit.

Krok 1: Odstranění větších nečistot

Než začnete čistit kamennou dlažbu, měli byste ji před vyčištěním očistit od větších nečistot, jako jsou například listí, písek, hlína nebo zbytky namoření. Nejlepší způsob, jak to udělat, je smíchat jednu lžíci saponátu do jednoho litru vody a pomocí štětce nebo kartáče odstranit větší nečistoty. Nezapomeňte i na škvíry mezi dlaždicemi.

Krok 2: Čištění kamenné dlažby

Po odstranění větších nečistot je čas vyčistit kamennou dlažbu. K tomu můžete použít mýdlovou vodu, kterou vyrobíte smícháním jedné lžíce saponátu do jednoho litru vody. Tuto směs můžete rozetřít po dlažbě pomocí kartáče nebo štětce. Pak je třeba vše opláchnout čistou vodou.

Krok 3: Odstranění mastnoty

Mastnota může být obtížné odstranit. Proto, abyste ji odstranili, můžete použít směs jedné lžíce saponátu, jedné lžíce pracího prášku a jedné lžíce jedlé sody smíchané do jednoho litru vody. Poté použijte kartáč nebo štětec na odstranění mastnoty.

Krok 4: Odstranění skvrn

Některé skvrny může být obtížné odstranit. K jejich odstranění můžete použít směs jedné lžíce citronové šťávy, jedné lžíce bělidla a jedné lžíce pracího prášku smíchané do jednoho litru vody. Tuto směs naneste pomocí kartáče nebo štětce a po několika minutách ji opláchněte.

Krok 5: Udržování kamenné dlažby

Aby vaše kamenná dlažba zůstala v dobrém stavu, je třeba ji často udržovat. Měli byste ji čistit alespoň jednou měsíčně. K tomu můžete použít mýdlovou vodu nebo směs bělidla a pracího prášku. Pravidelné čištění pomůže zabránit špinění a zachovat její zářivý vzhled.

Chyby při čištění kamenné dlažby

1. Čištění kamenné dlažby vodou a mýdlem. To může být příliš agresivní a poškodit povrch dlažby.

2. Používání příliš silných čisticích prostředků. Některé čisticí prostředky jsou příliš silné a mohou poškodit kamennou dlažbu.

3. Čištění kamenné dlažby kovovými kartáči. To může poškodit povrch dlažby.

4. Čištění kamenné dlažby pomocí vysavače. To může poškodit kamennou dlažbu.

5. Použití čisticího prostředku s obsahem chloru. To může být příliš agresivní a poškodit povrch kamenné dlažby.

Často Kladené Otázky

Jakými prostředky mohu kamennou dlažbu vyčistit?

Kamennou dlažbu můžete vyčistit čisticími přípravky na bázi alkoholu, které neobsahují chlor nebo abraziva. Dále můžete použít mýdlo na nádobí, šťávu z citronu nebo sodu.

Jak často je potřeba kamennou dlažbu čistit?

Kamennou dlažbu je potřeba čistit pravidelně, minimálně jednou týdně. Ideální je použít čisticí přípravek s rozprašovačem a lehce zaméchat, aby se odstranily nečistoty.

Závěrem

K čištění kamenné dlažby je třeba použít mýdlovou vodu, směs bělidla a pracího prášku nebo směs citronové šťávy, bělidla a pracího prášku. Nejdříve je nutné odstranit větší nečistoty, například listí, písek, hlínu nebo namoření. Poté můžete použít jednu z těchto směsí na čištění dlaždic. Pro udržení dobrého stavu dlažby je nutné ji často udržovat, alespoň jednou měsíčně. K tomu můžete použít mýdlovou vodu nebo směs bělidla a pracího prášku. Pravidelná údržba pomůže udržet kamennou dlažbu v dobrém stavu a zářivém vzhledu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Co když pračka neumí prát na 30 - Osvědčený Postup

Previous Post

Co když pračka neumí prát na 30 – Osvědčený Postup

Next Post

Co házet do jakého tříděného odpadu – 100% Efektivní Postup

Co házet do jakého tříděného odpadu - 100% Efektivní Postup