Jak vyčistit hodně špinavou troubu – Účinný Postup

  • Vydáno: 1 března, 2023
  • Čas k přečtení: 5 min.

V každé domácnosti se někdy objeví problém s tím, jak vyčistit hodně špinavou troubu. Nemusíte však být zoufalí – existuje účinný postup, jak se se špínou vyrovnat bez mnoha úsilí. Jakmile se naučíte, jak troubu správně čistit, budete mít jednoduchou a bezpečnou cestu, jak ji udržet čistou. Tento článek vám poradí jak vyčistit hodně špinavou troubu – účinným postupem.

Úvod

Všichni víme, že čištění trouby není nejzábavnější činnost. Ale trouba čas od času potřebuje vyčištění. Když je trouba špinavá, nedokáže vytvářet optimální teplotu a může způsobit problémy s jejím provozem. Pokud máte hodně špinavou troubu, může být obtížné ji vyčistit. Naštěstí existuje několik účinných postupů, které vám pomohou troubu vyčistit. Přečtěte si, jak se postarat o vyčištění hodně špinavé trouby.

Vyčistit troubu pomocí chemikálií

Použití chemikálií je nejjednodušší způsob, jak vyčistit troubu. Nejprve musíte odstranit všechny misky a plechy z trouby. Pak můžete aplikovat čisticí prostředek na stěny a dno trouby. Nezapomeňte, že čisticí prostředek by měl být vhodný pro použití v troubě. Než začnete čisticí prostředek aplikovat, doporučujeme vám, abyste si přečetli návod k použití. Čisticí prostředek nechte působit po dobu 15 až 20 minut. Poté otřete stěny trouby hadříkem nebo kartáčem.

Vyčistit troubu pomocí jedlá soda a ocet

Pokud chcete vyčistit troubu přírodními metodami, doporučujeme vám vyzkoušet kombinaci jedlé sody a octa. Smíchejte jedlou sodu s vodou a aplikujte směs na stěny trouby. Poté přidejte ocet a nechte směs působit po dobu 15 až 20 minut. Poté opláchněte stěny trouby a znovu je opláchněte octem.

Vyčistit troubu pomocí citronu

Dalším způsobem, jak vyčistit troubu, je použití citronu. Rozetřete citronovou šťávu na stěny trouby a nechte ji působit po dobu 15 až 20 minut. Poté otřete stěny trouby hadříkem nebo kartáčem. Citronová šťáva může být také skvělá pro čištění trouby zvenčí. Otřete vnější stěny trouby citronovou šťávou a poté je opláchněte vodou.

Vyčistit troubu s pomocí horké páry

Vyčištění trouby s pomocí horké páry je také velmi účinný způsob, jak vyčistit špinavou troubu. Nejprve musíte zahřát troubu na nejvyšší teplotu. Poté postavte horkovzdušnou štětec poblíž trouby a nechte ji pracovat. Horkovzdušná štětka bude vytvářet horkou páru, která čistí stěny trouby. Také můžete použít horkou páru k čištění trouby zvenčí.

Vyčistit troubu pomocí písku a vody

Pokud chcete vyčistit troubu bezchemicky, můžete také vyzkoušet písek a vodu. Smíchejte písek s vodou a aplikujte směs na stěny trouby. Písek odstraní veškeré usazeniny a nečistoty z trouby. Poté opláchněte stěny trouby.

Vyčistit troubu pomocí vysavače

Pokud chcete vyčistit troubu rychle, můžete ji vyčistit pomocí vysavače. Nejprve musíte odstranit všechny misky a plechy z trouby. Poté použijte vysavač k vysávání prachu a nečistot z trouby. Vysávání je velmi účinné a rychlé.

Vyčistit troubu pomocí zázvoru

Pokud nechcete používat čisticí prostředky, můžete také vyzkoušet zázvor. Zázvor může být skvělý pro čištění trouby. Rozetřete zázvorovou šťávu na stěny trouby a nechte ji působit po dobu 15 až 20 minut. Poté otřete stěny trouby hadříkem nebo kartáčem. Zázvorová šťáva také odstraní nečistoty z vnějších stěn trouby.

H2: Nejčastější chyby

1. Používání příliš agresivního čisticího prostředku. Příliš silné čisticí prostředky mohou poškodit ocelovou povrchovou úpravu trouby.

2. Používání kovových štětců nebo hrubých hadříků. Tyto materiály mohou poškodit povrch trouby.

3. Používání horké vody. Použití horké vody může poškodit povrchovou úpravu trouby.

4. Nečištění trouby často. Často nečištění trouby může způsobit, že se nečistoty hromadí a je obtížné je odstranit.

5. Používání chemických čisticích prostředků. Používání chemikálií může způsobit poškození povrchové úpravy trouby.

Často Kladené Otázky

Jak můžu odstranit tuk z trouby?

Nejlepším řešením je použít směs octa a sody. Smíchejte 1 díl octa s 1 dílem sody a naneste směs na špinavou troubu. Poté nechte působit 15-20 minut a opláchněte teplou vodou.

Jak mohu vyčistit troubu bez použití chemikálií?

Můžete použít citronovou šťávu nebo esenciální oleje. Smíchejte 2 lžíce citronové šťávy s 1 lžící vody a naneste směs na špinavou troubu. Poté nechte působit 15-20 minut a opláchněte teplou vodou.

Závěrem

.

Čištění trouby může být obtížné, ale s odpovídajícími postupy je to snadné. Existuje několik způsobů, jak vyčistit hodně špinavou troubu. Patří mezi ně použití chemikálií, jedlé sody a octa, citronu, horké páry, písku a vody a vysavače. Zázvorová šťáva může také pomoci odstranit nečistoty z vnějších stěn trouby. Je důležité si přečíst návod k použití před aplikací chemikálií. Vyčištění trouby by mělo být prováděno pravidelně, aby se zabránilo problémům s jejím provozem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Co je 6 smysl u pračky - Osvědčený Postup

Previous Post

Co je 6 smysl u pračky – Osvědčený Postup

Next Post

Jak dezinfikovat skleník – Rychlý Návod

Čím dezinfikovat vrt - Není To Žádná Věda