Jak vyčistit asfalt z oblečení – Není To Žádná Věda

  • Vydáno: 1 března, 2023
  • Čas k přečtení: 4 min.

Vyčištění asfaltu z oblečení neznamená nutně záchranu prádla. Často se stává, že asfalt se dostane do oblečení a zanechává na něm nežádoucí skvrny. Naštěstí existuje několik postupů, jak se ho můžete zbavit. Jak vyčistit asfalt z oblečení není žádná věda. Následující pokyny vám pomohou odstranit otravnou skvrnu a udržet si svůj oděv čistý a bez poškození.

Jak vyčistit asfalt z oblečení

Dříve či později v životě každého z nás nastane situace, kdy se oblečení znečistí asfaltem. Toto nejen vypadá nevzhledně, ale může se stát i trvalým poškozením materiálu. Je proto důležité vědět, jak se s tímto problémem vyrovnat.

Když se asfalt dostane na oblečení

Nejdříve je potřeba zjistit, jakou máte šanci na úspěch. Pokud je asfalt nově naředěný, máte velkou šanci jej odstranit. V opačném případě se jedná o starý asfalt, který je obtížnější odstranit. Důležité je také zjistit, zda se jedná o tuhý asfalt nebo o asfaltovou směs. Tuhý asfalt je obtížnější odstranit než asfaltová směs.

Nejdřív zkusit odstranit asfalt pomocí chladu

Nejjednodušší způsob, jak se zbavit asfaltu, je použít chlad. Nejprve oblečení otočte a pokuste se odstranit asfalt pomocí ledu. Led by měl být položen na poškozenou oblast. Led by měl být na poškozeném místě po dobu alespoň deset minut. Poté by měl být asfalt odstraněn.

Můžete použít chemikálie

Pokud nefunguje led, může být zapotřebí použít chemické čistidlo. Nejprve je třeba zkontrolovat štítek na oblečení a zjistit, zda je na něm uvedeno, že je oblečení prací strojem. Pokud je oblečení prací strojem, neměli byste použít chemická čistidla, protože by mohla poškodit materiál.

Místo toho byste měli použít roztok sody bikarbona a teplé vody. Smíchejte jednu polévkovou lžíci sody bikarbona se čtvrt litrem teplé vody. Míchejte, dokud se sůl úplně nerozpustí. Poté naneste roztok na poškozenou oblast. Počkejte deset minut a poté oblečení opláchněte.

Vysoušení

Jakmile je oblečení omyté, je důležité jej vysušit. Asfalt se může usazovat na oblečení, pokud bude oblečení namočené. Pokud to počasí dovolí, oblečení je nejlepší vysušit na slunci. Pokud to počasí nedovolí, můžete jej vysušit v sušičce.

Jak prevence

Abyste se vyhnuli tomu, aby se asfalt dostal na vaše oblečení, je nejlepší se vyhnout kontaktu se silnicí. Pokud se však tento kontakt nedá vyhnout, je nejlepší použít ochranné oblečení, jako jsou pracovní rukavice, oblečení s dlouhými rukávy a pantofle. To pomůže chránit vaše oblečení před poškozením.

Chyby při čištění asfaltu z oblečení

1. Pokoušet se čistit asfalt z oblečení mokrou metodou.
2. Použití žehličky nebo vysoušeče vlasů k odstranění asfaltu.
3. Použití běžných domácích čisticích prostředků, jako například pracího prášku.
4. Vystavování oblečení přímému slunečnímu záření.
5. Praní oblečení v pračce, dokud není asfalt úplně odstraněn.

Často Kladené Otázky

Jak mohu odstranit asfalt z oblečení?

Nejlepší způsob, jak odstranit asfalt z oblečení, je zkombinovat mýdlo, vodu a šetrný čisticí prostředek. Smíchejte všechny tyto ingredience dohromady, poté aplikujte na asfalt, který je na oblečení. Pro nejlepší výsledky setřete směs na asfaltu a poté šetrně opláchněte oblečení, dokud se nezbavíte všech zbytků.

Je možné odstranit asfalt z oblečení bez poškození látky?

Ano, je to možné. K odstranění asfaltu z oblečení bez poškození látky je nutné použít mýdlo, vodu a šetrný čisticí prostředek. Smíchejte tyto ingredience dohromady a poté jemně aplikujte na asfalt, který je na oblečení. Poté jej setřete a jemně opláchněte oblečení, dokud se nezbavíte všech zbytků. Tato metoda by měla odstranit asfalt z oblečení bez poškození látky.

Závěrem

Když se asfalt dostane na oblečení, je nejprve potřeba zjistit, zda je nově naředěný nebo starý a tuhý či asfaltová směs. Nejjednodušší způsob, jak se zbavit asfaltu, je použít chlad. Pokud to nefunguje, můžete použít chemické čistidlo. Jakmile je asfalt odstraněn, je důležité oblečení vysušit. Pro prevenci je nejlepší se vyhnout kontaktu se silnicí a pokud nejde vyhnout, použít ochranné oblečení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Co jako desinfekci na praní plen - Poradí Profesionál

Previous Post

Jak vyprat kšiltovku – Skvělý Návod

Next Post

Jak vyčistit bazén od zelené vody – Kompletní Návod

Jak vyčistit bazén od zelené vody - Kompletní Návod