Cim dezinfikovat novy piercing – Účinný Návod

  • Vydáno: 1 března, 2023
  • Čas k přečtení: 6 min.

Piercing je v poslední době velmi oblíbeným trendem mezi mladými lidmi. Pokud se chystáte na nový piercing, je důležité se naučit, jak správně o něj pečovat. Cim dezinfikovat novy piercing je jedním z nejdůležitějších kroků k zajištění jeho zdraví. Tento účinný návod vám poskytne návod, jak provést správnou dezinfekci piercingu. Následováním těchto jednoduchých kroků zajistíte, že se budete moci cítit v bezpečí a bez obav, že by se piercing mohl infikovat.

Jak správně čistit nový piercing

Piercing je dnes v módě a stává se čím dál populárnější. Pro mnoho lidí je to způsob, jak vyjádřit svůj vlastní styl a názor na život. Nicméně, aby se udržel zdravý piercing, je nutné jej správně čistit. Ačkoli je piercing obvykle bezpečné, mohou se vyskytnout zdravotní komplikace, pokud není správně ošetřen. Proto je důležité mít správnou péči o piercing a dobře se o něj starat.

Kroky pro čištění nového piercingu

1. Nejdříve byste měli připravit čistou, sterilní oblast pro piercing. Ujistěte se, že vaše ruce jsou čisté a že se nedotýkáte piercingu špinavými rukama.

2. Umyjte si piercing teplou mycí vodou a mýdlem. Ujistěte se, že jemně zatřete okolí piercingu a umyjte si piercing po dobu alespoň 30 sekund.

3. Opláchněte piercing důkladně teplou vodou a osušte jej pomocí čistého, bavlněného ručníku.

4. Na ošetření piercingu použijte antiseptickou látku. Používá se jako poslední krok k čištění piercingu, především proto, že antiseptika mohou způsobit podráždění. Je také důležité, aby byla antiseptika vybrána správně. Nejpoužívanější antiseptikum je peroxid vodíku nebo chlorhexidin. Můžete také použít přípravek s obsahem chlorhexidinu nebo přípravek obsahující kyselinu mrkvovou.

5. Naneste antiseptikum na piercing, použijte bavlněnou podložku, abyste zabránili přímému styku antiseptika s piercingem.

6. Opláchněte piercing teplou vodou a osušte jej pomocí čistého, bavlněného ručníku.

7. Ujistěte se, že piercing je dokonale suchý, než ho obléknete.

Jak často čistit nový piercing?

V prvních několika týdnech po vpíchnutí je důležité dobře si piercing ošetřit a udržovat hygienu. Obecně se doporučuje piercing ošetřit 2-3x denně po dobu prvních 4-6 týdnů, aby se zabránilo nežádoucím infekcím.

Po uplynutí tohoto období může být piercing ošetřen méně často. Nicméně, je důležité, abyste si piercing pořád ošetřovali alespoň 1-2x týdně, abyste se ujistili, že je zcela čistý a zdravý.

Udržování piercingu v čistotě

Měli byste se vyhnout dotýkání si piercingu, stejně jako se vyhnout používání jakýchkoli roztoků, které nejsou určeny pro piercing. Je také důležité se vyhnout nošení oblečení, které by mohlo poškrábat piercing, nebo se dotýkat či hýbat piercingem.

Je také důležité se vyhnout koupání nebo jinému kontaktu se slanou vodou, která může vést k tomu, že se piercing zanítí. Také byste se měli vyhnout používání mýdla, které obsahuje velké množství parfému, parabenů nebo jiných chemikálií. Tyto látky mohou způsobit podráždění piercingu.

Místo toho byste měli použít mýdlo s neutrálním pH, nebo speciální piercing mýdlo, které obsahuje přírodní složky.

Kdy navštívit lékaře

Pokud máte pocit, že se vaše piercing zanítil, nebo pokud máte jakékoli jiné zdravotní problémy související s piercingem, měli byste okamžitě navštívit lékaře. Lékař může zjistit, zda máte infekci, a předepíše vám léčbu, která bude nejlepší pro váš zdravý piercing.

Common Mistakes – Chyby Při Dezinfekci Nového Piercingu

1. Používání alkoholu nebo jiných silných chemických látek – Alkohol nebo silné chemické látky mohou poškodit kůži a způsobit alergickou reakci.

2. Nechávání piercingu zakrytého příliš dlouho – Piercing by měl být dezinfikován nejméně dvakrát denně po dobu několika týdnů po jeho vystavení.

3. Nepoužívání nové a čisté látky – Pro zabránění šíření bakterií je nezbytné, aby byla použita čistá a nová látka nebo vata.

4. Máčení piercingu příliš dlouho – Piercing by měl být přímo vystaven pouze na několik sekund a poté by se měl okamžitě opláchnout.

5. Nevyměňování vody – Piercing by měl být dezinfikován vždy čerstvou, čistou vodou.

6. Nevyměňování nástrojů – Nástroje by měly být použity pouze na jedno piercing a po každém použití by měly být důkladně omyty a ošetřeny dezinfekčním prostředkem.

7. Máčení piercingu příliš často – Piercing by měl být dezinfikován ne více než dvakrát denně.

H2 Nadpis: Chyby Při Dezinfekci Nového Piercingu

Často Kladené Otázky

Jaké je nejlepší způsob dezinfekce nového piercingu?

Nejlepší způsob dezinfekce nového piercingu je použití jódu, který se dostane do kontaktu s piercingem. Před aplikací jódu by měla být rána důkladně očištěna.

Jak často by měl být piercing dezinfikován?

Piercing by měl být dezinfikován každý den, aby se zabránilo bakteriím a infekci. Také by se mělo použít jód nebo speciální piercingový krém každý den, aby se piercing zůstal zdravý a čistý.

Závěrem

. Piercing je dnes v módě a je důležité jej správně čistit, aby se udržel zdravý. Příprava čisté, sterilní oblasti, mytí teplou vodou a mýdlem, opláchnutí a osušení, použití antiseptického roztoku a udržování piercingu v čistotě je důležité pro ošetření. Ošetřování by mělo být provedeno 2-3x denně po dobu prvních 4-6 týdnů a poté 1-2x týdně. Pokud se objeví problémy, je důležité navštívit lékaře.

Piercing je stále populárnější způsob, jak vyjádřit svůj vlastní styl a názor na život. Aby byl piercing zdravý, je nutné jej správně čistit. Nejdříve je třeba připravit sterilní oblast pro piercing, umyt si piercing teplou vodou a mýdlem, opláchnout a osušit, použít antiseptikum a udržovat piercing v čistotě. Čištění by mělo být provedeno 2-3x denně po dobu prvních 4-6 týdnů a poté 1-2x týdně. Pokud se objeví problémy, měli byste okamžitě navštívit lékaře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous Post

Ak dlouho trvá deratizace štěnic v paneláku – Účinný Postup

Next Post

Kam dle třídění odpadu patří deodoranty – Osvědčený Postup

Kam dle třídění odpadu patří deodoranty - Osvědčený Postup